Polskie poznawanie świata

Mgr Paweł Polkowski

Zobacz także Starożytny Egipt - życie codzienne

Mgr Paweł Polkowski

Obronił pracę magisterską w 2009 roku, obecnie kończy pisanie rozprawy doktorskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Pierwszy raz na badania archeologiczne do Afryki wyruszył w 2005 roku. Uczestniczył wtedy w ekspedycji, której zadaniem było ratowanie dziedzictwa przeszłości regionu IV Katarakty Nilu w Sudanie, a w rejon ten wracał jeszcze w 2006 i 2010 roku. Był współorganizatorem projektu Fortece Sudanu, w ramach którego prowadził prace terenowe w dolinie Nilu Środkowego w latach 2008 i 2011. Od 2011 roku jest stałym uczestnikiem zespołu badającego petroglify w Oazie Dachla w Egipcie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na szeroko pojętym fenomenie sztuki naskalnej, w szczególności na sposobach tłumaczenia treści i roli przedstawień. Aktualnie jest kierownikiem projektu, którego celem jest badanie petroglifów występujących w centralnej części Oazy Dachla. Paweł Polkowski jest autorem kilkunastu tekstów, które opublikowano w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych oraz popularno-naukowych. Obecnie jest pracownikiem Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.