Polskie poznawanie świata

Inne projekty Malinowskiego

Zobacz także Obiekty z kolekcji Malkina - Strój obrzędowy z tapy

Inne projekty Malinowskiego

W Peru początkowo projektował i budował drogi i mosty.
 

Projektował linie kolejowe: Lima - Chorrillos, Pisco - Ica, Chimbote - Huaraz - Recuay (z różnicą poziomów ponad 3 000 m i długości ok. 277 km. Ostatecznie z powodów finansowych powstało jedynie 136 km), Pacasmayo - Cajamarca (o różnicy poziomów ok. 3 000 m), Pacasmayo - Guadelupe, Puno - Cusco, Chiclayo - Lambayeque, Guayaquil - Quito (podczas swego pobytu w Ekwadorze).

Po przybyciu do Limy uczestniczył w powołaniu Komisji Inżynierów Lądowych oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjnej. Zajął się także odbudową zniszczonego podczas działań wojennych pięknego miasta Arequipa.

W 1856 r. wziął udział w pracach komisji opiniującej projekt rozbudowy i modernizacji mennicy państwowej w Limie tzw. Casa de Moneda. Ponadto opublikował krótkie studium na tematy monetarne i opracował wzorzec tzw. złotego etalonu, czyli zawartości kruszcu w monecie.

Nadzorował prace modernizacyjne kamiennego mostu Izacuchaca w rejonie Huancavelica.

Był współzałożycielem Klubu Narodowego (Club Nacional) - instytucji o charakterze polityczno-patriotycznym i Towarzystwa Geograficznego w Limie (Sociedad Geografica de Lima), oraz członkiem Towarzystwa Dobroczynności w Limie. Był jednym z założycieli peruwiańskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych

Po powrocie do Peru (z Ekwadoru) objął stanowisko profesora i kierownika Katedry Topografii na Uniwersytecie w Limie, później zaś stanowisko dziekana wydziału matematyczno-przyrodniczego.

Arequipa

W 1858 roku jako główny inżynier wziął udział w odbudowie centrum Arequipy, drugim co do wielkości mieście Peru, zwanym „białym miastem”. Osobiście zaprojektował i nadzorował brukowanie rynku oraz kilku głównych ulic miasta. Do dziś zwracają one uwagę prawie białym, efektownie ułożonym brukiem, wspaniale harmonizującym z pięknymi elewacjami pałaców i katedry.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.