Polskie poznawanie świata

Joanna Dębowska-Ludwin

Zobacz także Starożytny Egipt - życie codzienne

Joanna Dębowska-Ludwin

Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie archeologii uzyskała w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2006 roku na podstawie pracy "Obrządek pogrzebowy w Dolnym Egipcie w okresie pre- i wczesnodynastycznym".

 

Jest wieloletnim członkiem ekspedycji do Tell el-Farkha, gdzie od 2001 roku nadzoruje prace na cmentarzysku. Uczestniczyła w badaniach IFAO na stanowisku Kom el-Khilgan w Egipcie i akcji „IV katarakta” w Sudanie, obecnie współpracuje z Ben-Gurion University of the Negev w Izraelu przy projekcie TRONE (Trade Routes of the Near East) skupiającym się na badaniu szlaków handlowych w południowym Lewancie we wczesnej epoce brązu.

Autorka ponad 30 polsko- i anglojęzycznych publikacji naukowych.

Zainteresowania badawcze koncentruje wokół kwestii związanych z wczesnoegipskim obrządkiem pogrzebowym, rozwojem egipskiej architektury ceglanej i wczesnymi kontaktami egipsko-lewantyńskimi, a także dydaktyką archeologii.

Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia dla studentów archeologii z zakresu archeologii Egiptu i Bliskiego Wschodu oraz praktycznych umiejętności zawodowych. Od 2007 jest asystentem w Zakładzie Archeologii Egiptu i Bliskiego Wschodu Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.