Polskie poznawanie świata

Piotr Kołodziejczyk

Zobacz także Starożytny Egipt - życie codzienne

Piotr Kołodziejczyk

Ukończył studia archeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2002 roku. W 2012 roku uzyskał stopień doktora. Uczeń prof. dr hab. Krzysztofa M. Ciałowicza.

 

Od 2000 roku jest członkiem Polskiej Ekspedycji Archeologicznej do Wschodniej Delty Nilu prowadzącej prace wykopaliskowe w Tell el-Farkha. Uczestniczył także w pracach badawczych na takich egipskich stanowiskach jak Abydos, Tell el-Fara'in (Buto), Deir el-Bersha czy Tell el-Daba.

Ma bardzo szeroki krąg zainteresowań zaczynając od archeologii Egiptu pre- i wczesnodynastycznego, przez bardziej ogólne zagadnienia powstawania pierwszych organizmów państwowych na Bliskim Wschodzie, po badania nad krajobrazem kulturowym i metodami jego ochrony. Od 2013 roku prowadzi projekt badawczy na terenie Jordanii poświęcony zagadnieniom z zakresu archeologii krajobrazu.

Jest autorem licznych tekstów naukowych i popularno-naukowych publikowanych w czasopismach polskich i anglojęzycznych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.