Polskie poznawanie świata

Mgr Małgorzata Żukowska-Gieżek

Zobacz także Starożytny Egipt - okres rzymski

Mgr Małgorzata Żukowska-Gieżek

W 2006 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku studia podyplomowe z zakresu nowoczesnych technik analitycznych dla konserwacji obiektów zabytkowych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Do Afryki zaczęła wyjeżdżać w 2008 roku. Uczestniczyła jako archeolog w badaniach w Tell el Farkha w Egipcie, a po odkryciu doepozytu figurek weszła w skład tak zwanej „Złotej Misji” - konserwatorów, którzy mieli za zadanie doprowadzić te zabytki do stanu pozwalającego na ekspozycję. Wszystkie prace konserwatorskie odbywały się w Muzeum Egipskim w Kairze ze względu na zakaz wywozu tak cennych zabytków z Egiptu. Obecnie pracuje w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.