Polskie poznawanie świata

Freyd Aleksander

Zobacz także Liga morska i kolonialna

Freyd Aleksander


Freyd Aleksander (ur. 1897, zm. 1952). Dr medycyny. Absolwent Wydziału Lekarskiego UW oraz Instytutu Medycyny Tropikalnej w Paryżu. W roku 1928 – z ramienia Rządu Polskiego brał udział w ekspedycji do Peru i Brazylii, badającej terenu pod polskie osadnictwo.


Podróżował także po Panamie, Nikaragui i Kubie. Delegat na Kongres Medycyny Tropikalnej w Paryżu (1930) – wybrany sekretarzem generalnym Stałego Komitetu Medycyny Egzotycznej. W latach 1915-1918 – członek POW, w roku 1919 ukończył Szkołę Podchorążych. Wiceprezes Związku Pionierów Kolonialnych. Przewodniczący Sekcji Higieny Tropikalnej LMiK Autor licznych artykułów w czasopismach i prasie codziennej poświęconych zagadnieniom medycyny tropikalnej.


Wybrane publikacje:

- Freyd, Międzynarodowy Kongres Malarii w Algerze, „Morze”, 1930, z. 10, s. 19-22.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.