Polskie poznawanie świata

O badaniach

O badaniach


Czas badań: 1907-1908

Powód wyjazdu:
badania własne; dzięki subwencji austriackiego ministra oświaty

Zakres badań:
Na Jawie prowadził badania w ogrodach Buitenzorgu i Tjibodas, m.in. nad lotem spadochronowym owadów i biologią żaby latającej;
Poza Jawą  prowadził badania protozoologiczne, nad sporowcami; zainicjował tez badania biologii morza i rybactwa.

Pozyskane zbiory etnograficzne:
Podczas swoich podróży (do Egiptu i Indonezji) Siedlecki gromadził również kolekcje etnograficzne. W MEK znajduj duje się 71 obiektów z jego kolekcji, w tym 59 sztuk z Indonezji oraz trochę okazów z Egiptu (m.in. figurki uszebti) i pojedyncze z Persji, Turcji, Kaukazu. Wśród obiektów z kolekcji indonezyjskiej znajdują się okazy rzemiosła artystycznego oraz sztuki. Największą część stanowi broń; a wśród innych są obiekty kultu – ołtarzyki, batiki, biżuteria, a także narzędzia, w tym ciekawe nożyki do ścinania kłosów ryżu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.