Polskie poznawanie świata

Trasa podróży

Trasa podróży

Mapa podróży

1. Trasa podróży do miejsca zesłania prowadziła z Warszawy do Wierchojańska (miasta, wówczas osady nad rzeką Jana w Jakucji, obecnej Republice Sacha). Droga na miejsce zesłania wiodła szlakiem długości około 9000 kilometrów przez Moskwę, Krasnojarsk, Irkuck, Aleksandrowsk, Wiercholeńsk, Jakuck, skąd na płn.-wsch. do Wierchojańska nad rzeką Jana, skąd (za próbę ucieczki) do Średniokołymska nad rzeką Kołyma). W latach 1886 – 1892 w gminie Chatyng Aryy nad Ałdanem (ułus Nan); lata 1892 -1894 w Irkucku; powrót do kraju 1898 roku*.

2. Badania własne: rosyjski Daleki Wschód i Hokkaido (Japonia), lata 1903 – 1904 (powrót do Warszawy w roku 1905, trasa podróży powrotnej: Japonia, Korea, Chiny, Cejlon, Egipt).

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.