Polskie poznawanie świata

Glinka Józef

Glinka Józef


o. Józef Glinka (Indonezja) Urodził się 7 czerwca 1932 w Chorzowie. 7 maja 1946 wstąpił do werbistów w Nysie. 18 sierpnia 1965 wyjechał do Indonezji.


Następnie w latach 1966-1968 wykładał filozofię przyrody i etnologię w wyższym seminarium w Ritapiret. W tym czasie przeprowadził wyprawę naukową na wyspę Palue. Jej owocem jest m.in. dziennik: „Żyłem na bezludnej wyspie”. Wrócił do Polski i w 1969 roku obronił pracę doktorską "Pochodzenie mieszkańców Palue w świetle badań antropometrycznych".

Mieszkał i był ojcem duchownym w regionalnym seminarium w Ritapiret (Indonezja). W 1985 roku został przeniesiony do Surabaya, Jawa Wschodnia, gdzie był współzałożycielem programu studiów antropologii na państwowym uniwersytecie Airlangga. W latach 2004-2008 wykładał również na katolickim uniwersytecie Widya Mandala. Jako "visiting professor" wykładał w tym czasie również na innych uniwersytetach Indonezji. W 2008 roku przeszedł w stan spoczynku, ale udziela się jeszcze jako konsultant i egzaminator.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.