Polskie poznawanie świata

Lesner-Szwarc Renata

Lesner-Szwarc Renata


Renata Lesner-Szwarc (Indonezja) Ukończyła etnologię i antropologię kulturową w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika  w Toruniu oraz teorię tańca w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.


W ramach stypendiów Ministerstwa Edukacji i Kultury Republiki Indonezji studiowała w Sekolah Tinggi Seni Indonesia (taniec i muzyka tradycyjna wyspy Jawy) i w Universitas Sebelas Maret w Surakarcie (język indonezyjski) oraz w Universitas Pendidikan Genesha w Singaraji (język indonezyjski; kultura Bali).

Jej główne zainteresowania badawcze koncentrują się wokół współczesnej Nusantary, przeobrażeń tradycji tanecznych Indonezji, polityki kulturowej krajów Nusantary oraz turystyki kulturowej Jawy i Bali.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.