Polskie poznawanie świata

Levi Nicolas

Levi Nicolas


dr Nicolas Levi (Korea Północna, Korea Południowa) Doktor nauk humanistycznych i analityk ds. Korei w Think Tanku Centrum Studiów Polska Azja. Współpracuje z instytutem badawczym Sejung w Seulu.


Niezależny konsultant polskich i południowokoreańskich mediów. Publikuje na łamacz takich czasopism jak, m.in. „The British Association of Korean Studies”, „Stosunki Międzynarodowe”, jest także konsultantem amerykańskiego serwisu „Radio Free Asia” oraz południowokoreańskiego serwisu ds. Korei Północnej „DailyNK.com”. Na temat problematyki północnokoreańskiej wypowiada się często w polskich stacjach radiowych i telewizyjnych oraz opiniotwórczych portalach internetowych. Jest współautorem książki „Świat i Polska wobec globalnych wyzwań” pod red. Ryszarda Żelichowskiego (Instytut Studiów Politycznych PAN wraz z Collegium Civitas, 2009). W celach badawczych zwiedził Koreę Południową oraz Koreę Północną. Mówi biegle po francusku oraz włada językami: polskim, angielskim oraz w stopniu komunikatywnym niemieckim i koreańskim.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.