Polskie poznawanie świata

Lis Marianna

Lis Marianna

Marianna Lis
Marianna Lis (Indonezja) – doktorantka Instytutu Sztuki PAN, wykłada na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.


W roku akademickim 2010/2011 jako stypendystka programu Darmasiswa rządu Republiki Indonezji studiowała tradycyjny teatr cieni wayang kulit w Instytucie Sztuki Indonezyjskiej (Institut Seni Indonesia – ISI) w Surakarcie. W roku 2011 obroniła pracę magisterską poświęconą tradycyjnym i współczesnym formom teatru indonezyjskiego na wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 2012-2015 prowadziła badania terenowe w Yogyakarcie, poświęcone współczesnemu wayangowi oraz sztukom wizualnym i widowiskowym Jawy. Jest członkinią Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata oraz Stowarzyszenia Polsko-Indonezyjskiego „Sahabat”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.