Polskie poznawanie świata

Mróz Lech Jacek

Mróz Lech Jacek


prof. Lech Jacek Mróz (Syberia, Mongolia) l.mroz@uw.edu.pl etnograf,  do 2013 roku dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.


Zakres zainteresowań naukowych: relacje międzyetniczne, tożsamość etniczna. Prowadził badania terenowe w Jakucji, Mongolii, wśród koczowników w Indiach, w Bhutanie. W 1999 roku zorganizował w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie wystawę poświęconą Cyganom, która została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Badania interetniczności podjęte przez profesora Mroza od połowy lat 80. XX wieku objęły szeroki zakres tematów od interetniczności na ziemiach polskich po studia nad relacjami etnicznymi w Azji Centralnej oraz na Dalekim Wschodzie: pn-wsch Jakucji i pn. Mongolii - Caatanowie (badania ratownicze).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.