Polskie poznawanie świata

Tulisow Jerzy

Tulisow Jerzy


dr hab. Jerzy Tulisow (Mongolia, Azja Środkowa) j.tulisow@uw.edu.pl Urodzony w 1943 roku mongolista i badacz ludów Azji Środkowej. Pracuje w Zakładzie Turkologii i Ludów Azji Środkowej Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia z językoznawstwa i historii Mongolii.


Wykłada też w warszawskim Collegium Civitas. Odbył wiele wypraw naukowych, m.in. do Mongolii, Mandżurii, Turkiestanu Wschodniego i Syberii. Autor licznych publikacji, przede wszystkim językowych (w tym gramatyka języka mandżurskiego i podręcznik do nauki mandżurskiego) oraz prace na temat folkloru ludów Azji Środkowej i Syberii, m.in. „Folklor ludów tunguskich” (2009), „Legendy ludów Mandżurii” (1998). 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.