Polskie poznawanie świata

Kania Karolina

Kania Karolina


Karolina Kania (Nowa Kaledonia) – Cieszynianka; etnolożka, trenerka edukacji międzykulturowej; absolwentka kierunku Etnologia i Antropologia Kulturowa na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


Pracę licencjacką pod tytułem „Walki kogutów na Wyspie Reunion – zabawa, hazard i metafora” napisała pod kierunkiem dr hab. Macieja Kurcza. Laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce (2011/2012), Stypendium Rektora dla najlepszych studentów (2011/2012, 2012/2013) oraz V edycji Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Czerwiec 2013). Studia magisterskie zrealizowała w École des hautes études en sciences sociales w Paryżu na kierunku Etnologia i Antropologia Społeczna. W czasie dwuletnich studiów magisterskich otrzymała dwa stypendia badawcze. Pierwsze, w kwietniu 2014 roku, na badania terenowe w Rabacie, w Maroku, drugie we wrześniu 2014, na podróż badawczą na Nową Kaledonię. Pracę magisterską pod tytułem Tourisme, culture et politique sur l'Île des Pins (Nouvelle-Calédonie) : les terres coutumieres sont-elles l'objet d'influences réciproques? napisała pod kierunkiem dr Anne Doquet. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Institut de Recherche Interdisciplinaire sur les enjeux Sociaux (EHESS, Paryż). Prowadzi bloga www.ethnopassion.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.