Polskie poznawanie świata

Cytaty

Zobacz także Polscy inżynierowie w Peru

Cytaty


„Naród amerykański ma ogromne zamiłowanie do porządku, nie umie jeść, ani pić, ani tańczyć, zanim nie ustanowi sobie praw i nie wybierze urzędnika dla czuwania nad przestrzeganiem porządku w towarzystwie. Czy jest do pomyślenia, aby ludzie o usposobieniu tak spokojnym i systematycznym mogli być kiedyś wciągnięci w bezład i anarchię?”


„Na wszystkich drogach stanu Maryland, na drzwiach zajazdów są dwa rodzaje obwieszczeń lub plakatów: jedne głoszą, że taki a taki ogier ofiarowuje swe usługi klaczom po takiej cenie, inne zaczynają się od słów: Run away - uciekł taki a taki Murzyn i wymieniona nagroda. Ileż niepokoju i kłopotu kosztuje ten straszny zwyczaj posiadania niewolników.”

Robotnicy pracujący przy budowie Kapitolu:
„Prawie wszyscy robotnicy to Irlandczycy i Szkoci, którzy wyemigrowali z Europy. Gdyby zostali u siebie, byliby zawsze biedni; tu po upływie dwóch lub trzech lat pracy, zbiorą dość pieniędzy, aby nabyć ziemię w głębi kraju, zakończą swoje dni w dostatku i zapewnią go swoim dzieciom. Jednym słowem, jest to kraj dla ludzi biednych i silnych.”

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.