Habdank Dunikowski Emil


Kolejnym geologiem, który w tym czasie podróżował do Nowego Świata był Emil Dunikowski. Początkowo, jego wyjazdy dedykowane jedynie chęci uczestnictwa w kongresach geologicznych.


Zainteresował się także prekolumbijskimi kulturami obu Ameryk. W trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych prowadził własne badania archeogiczne na Florydzie. Jako naukowiec, Dunikowski przygotowywał wyprawy z dbałością o szczegóły. Zawsze studiował literaturę dotyczącą interesującego go zagadnienia, prowadził dyskusje z badaczami. Dzięki temu, każda jego publikacja dotycząca kwestii antropologicznych (m.in. Azteków, Majów czy Zapoteków), archeologicznych (kalendarz aztecki) czy geoarcheologicznych cechowała się wysokim poziomem naukowym. Dunikowski uważał, że cywilizacje amerykańskie były o wiele bardziej zaawansowane niż cywilizacja egipska.  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.