Polskie poznawanie świata

Anakonda z aligatorem szukają koali

Anakonda z aligatorem szukają koali w gąszczu amazońskiej dżungli. Czy znajdą? Oto zagadka, gdzie żyje pluszak. Pomóż zwierzętom wrócić do domu teleportując je na właściwy kontynent.

Jak to działa?
Kliknij na kontynent, na którym występuje zwierzę z obrazka.

Wyjdź z gry
Wskaż, jaki kontynent zamieszkuje:
1 2 3 4 5 6 7
Diabeł tasmański
Antylopa
Aligator
Goryl
Kajman
Kangur
Koala
Koń Przewalskiego
Suhak
Nosorożec
Piesek preriowy
Pirania
Słoń
Wielbłąd
Anakonda
Żyrafa
Błąd!
Ok!
Klimat zwrotnikowy charakteryzuje się dużymi wahaniami temperatur pomiędzy dniem i nocą, a średnia temperatura roczna przekracza 20 °C.
Klimat równikowy charakteryzuje się średnią temperaturą wszystkich miesięcy przekraczającą 20 °C. Oddalając się od równika zmniejsza się roczna suma opadów i ich rozkład w ciągu roku. Na równiku nie ma wyraźnej pory bezdeszczowej (codziennie padają tutaj tzw. deszcze zenitalne), dalej od równika pora deszczowa ograniczona jest do kilku miesięcy.
Klimat podzwrotnikowy obejmuje obszar, na którym średnia temperatura najchłodniejszego miesiąca wynosi +10 °C, zaś opady występują przeważnie w chłodnym półroczu.
Klimat podrównikowy to wyodrębniony ze strefy klimatu równikowego pas klimatyczny leżący po obu stronach równika, który charakteryzuje się występowaniem okresów o niskich opadach i wyższych wahaniach temperatury zarówno w ciągu roku, jak i doby, niż w klimacie równikowym.
KKlimat umiarkowany obejmuje rozległą strefę klimatyczną ze średnią roczną temperaturą wahającą się od 0 °C do 10 °C i opadami atmosferycznymi występującymi w różnych porach roku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.