Polskie poznawanie świata

Miejsca badań terenowych i pobytu w Afryce

Zobacz także Eksponaty etnologiczne

Miejsca badań terenowych i pobytu w Afryce

W drodze do miejsca badań (terenów obecnej Namibii), krótkie poryty w portach Freetowan (Sierra Leone), Lagos (Nigeria) oraz Luanda (Angola). W tym ostatnim porcie, krótki (parodniowy?) pobyt na lądzie oraz pierwsze obserwacje I doświadczenia afrykańskie.

 

Obszar badań: Afryka Południowo – Zachodnia (była Niemiecka Afryka Południowo – Zachodnia), terytorium mandatowe sprawowane z ramienia Ligi Narodów przez Związek Południowej Afryki. Ponadto, tereny w okolicach Jeziora Ngami (Ngumi), znajdującego się na terenie Beczuany (ang. Bechuanaland), obecnej Botswany. W drodze powrotnej poprzez tereny Związku Afryki Południowej (obecnego RPA), pobyty m. in. w Kapsztadzie, Johanesburgu i Durbanie, skąd powrót do Europy.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.