Polskie poznawanie świata

Masojć Mirosław

Zdjęcie: nie podano autora, zdjęcie dostępne na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego: http://www.archeo.uni.wroc.pl/en/gfx/galeria/masojc/001.jpg

Masojć Mirosław

Dr Mirosław Masojć – archeolog, absolwent Instytutu Archeologii UWr (1997), w którym uzyskał również stopień naukowy (2002), a obecnie pracuje na stanowisku adiunkta.

 

Zajmuje się prahistorią północno-wschodniej Afryki, skupiając się na epoce kamienia. W latach 2006-2009 jako członek polsko-amerykańskiej Połączonej Misji Prehistorycznej uczestniczył w pracach na Pustyni Zachodniej w Egipcie w rejonie kompleksu stanowisk neolitycznych w Nabta Playa. Wraz z naukowcami z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN prowadził badania na szeregu wczesnoneolitycznych stanowisk kultury El Adam. Od 2009 r. bierze udział w projekcie interdyscyplinarnych badań na pustyni Bajuda w Sudanie, realizowanym przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Za swoje największe dotychczasowe osiągnięcie uważa przebadanie bogatego stanowiska nubijskiej tradycji lewaluaskiej (BP177) oraz określenie jego wieku bezwzględnego metodami optycznymi: Optically Stimulated Luminescence (OSL) i Infrared Stimulated Luminescence (IRSL).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.